2024 Yılında TOGG Almak Mantıklı mı?

TOGG almak mantıklı mı sorusu 2024 yılına gelindiğinde birçok kişinin aklını kurcalayan sorulardan biridir. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen TOGG, elektrikli otomobil sınıfında yer alır. Oldukça dikkate değer özellikleri bulunan araç hem günümüzün hem de gelecekteki ulaşım ihtiyaçlarına geniş ölçüde yanıt verecek şekilde tasarlanmıştır. Yenilikçi bir tasarımı olması yanında sürüş kapasitesi de oldukça iyi araçlar arasındadır. Bunlara ek olarak güvenlik özellikleri bakımından sürücüleri memnun eden özellikleri bulunmaktadır.

Çevre dostu olarak bilinmesinin yanı sıra aynı zamanda kullanım konforu da oldukça yüksek araçlar arasında bulunur. Bundan dolayı birçok kişi araç satın alma aşamasında TOGG almak mantıklı mı sorusuna yanıt aramaktadır. Akıllı mobilite ve sürdürülebilirlik konusunda oldukça iyi bir rolü bulunan araç kişilerin birçok yönden ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.

TOGG Almak Mantıklı mı?
TOGG Almak Mantıklı mı?

TOGG 2024 Yılında Alınır mı? TOGG Almak Mantıklı mı?

TOGG yüksek kalite standartlarına sahip son derece üstün standartları ile öne çıkan araç modelleri arasında yer alır. Bu araçların son derece güvenli özellikler eşliğinde üretiliyor olması aracın tavsiye edilmesine olanak tanımıştır. TOGG birçok avantajı sürücülerine sunan araçlardan biridir. İleri teknoloji ile üretilen bu araç ulaşım ihtiyaçlarına büyük ölçüde yanıt vermiştir. TOGG aracın benzersiz özellikleri arasında ise şunlar yer almaktadır:

 • Yüksek performansa sahip elektrikli motora sahiptir.
 • Uzun menzile sahip araçlar arasındadır.
 • Hızlı şarj teknolojisi vardır. Kısa sürede şarj olur.
 • İleri sürücü destek sistemleri ile sürücülere güvenli sürüş deneyimi sunar.
 • Yüksek konforda kullanım vadeder.

Teşvik edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de Türkiye’nin otomobil sektöründe yerli üretime destek vermektir. Aracın üretiminde Türk mühendislerin ve teknolojisinin büyük oranda kullanılıyor olması TOGG almak mantıklı mı sorusuna yanıt bulmak için önem taşır.

TOGG Genel Özellikleri Neler?

TOGG almak mantıklı mı sorusuna cevap arıyorsanız öncelikle bu aracın kullanıcılarına neler vaat ettiğine bakmak gerekir. Genel özellikleri hakkında net bilgiler verebilmek için modelleri üzerinden inceleme yapmak gerekir. Ancak genel olarak şunları söylemek mümkün olur:

 • En önemli özelliği gücünü elektrikten alan bir araç olmasıdır. Araç lityum ve iyon pilleri ile donatılmış bir araçtır.
 • Bataryası tamamen dolu olması halinde araç 300 ile 500 kilometre arasında yol alır.
 • 30 dakika sürede şarj etme işlemi ile %80 kadar dolum yapılabilir.
 • Rejeneratif fren sistemi vardır.
 • Kendi kendini şarj edebiliyor olması genel özellikleri arasındadır.
 • Dinomo motor özelliği ile aracın yavaşlama sırasında pili şarj ederek normalden %20 daha fazla yol alınmasına katkı sunar.
 • Bu araçlarda aynı zamanda 4G ve 5G internet bağlantısı kullanılmaktadır.

İnternet bağlantı sistemi sayesinde TOGG fabrikası ile araç sürekli olarak iletişim halindedir. Bununla birlikte yazılımda bir güncelleme olması karşısında otomatik şekilde tüm güncellemeler yapılmaktadır. Bu da TOGG almak mantıklı mı sorusuna net yanıt bulmanızda önemlidir.

TOGG Motor Özellikleri Neler?

TOGG almak mantıklı mı sorusuna motor özellikleri incelenerek de yanıt verilmelidir. Yerli otomobilin motor gücü oldukça yüksektir. Dört çeker ve arkadan çekişli sistemi sayesinde tercihleri yakından etkilemektedir. Bununla birlikte arkadaş itiş modu ile 200 HP motor gücüne sahiptir. Dört çeker sisteminde ise 400 HP üretimi yapılmaktadır. Aracın 100 kilometre hıza çıkması 4.8 saniye sürmektedir. Araçta aynı zamanda kullanıcı isteğine bağlı olarak arka çekiş moduna 200 HP gücünde 100 kilometrede 7.6 saniyede ulaşmak mümkündür.

Bu özellikleri incelendiğinde aracın kullanıcı açısından son derece yüksek avantajları olduğunu söylemek gerekir. Aracın fabrikası ise Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer alır. 1.2 milyon metrekare alan üzerine kurulmuştur.

TOGG Markası Projesinin Geleceği

TOGG araçları yakından takip eden kesim tarafından projenin geleceği önemlidir. Türk otomotiv sektörü için bu aracın üretimi büyük bir dönüm noktası olarak değerlendirilir. Bu proje, Türkiye’nin kendi marka ve teknolojisini geliştirmektedir. Otomobil pazarında rekabet edilebilir bir hale gelmesinde etkilidir. Sadece bir otomobil üreticisi olarak değil bunun yanında bir teknoloji şirketi olarak da çalışmaktadır.

Sürekli olarak yenilikçi tasarımlar üzerinde duran şirket aynı zamanda sürdürülebilir teknolojiler de kullanmaya önem verir. Böyle durumda da TOGG projesinin uzun süreli bir proje olacağını belirtmek gerekir. Yüksek potansiyele sahip projeler arasında yer alır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu