Ares Logistics, Azerbaycan ve Gürcistan’a yönelik taşıma kapasitesini artırıyor

Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden biri olan Ares Logistics, Azerbaycan ve Gürcistan’a yönelik taşıma kapasitesini artırıyor. Şirketin Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Yiğit Şenbağ, Türkiye ve Avrupa ülkelerinden bu iki Kafkasya ülkesine yönelik taşımalarda önemli bir artış yaşandığını belirtiyor. Şenbağ, “Türkiye’nin Azerbaycan ve Gürcistan’a olan ihracatının rekor seviyede olması, taşımacılık taleplerine doğrudan yansıyor. Bu doğrultuda, yeni araç, ekipman ve personel yatırımlarıyla bu ülkelere yönelik taşıma faaliyetlerimizi artırıyoruz” dedi.

Ares Logistics’in özellikle İspanya, Portekiz, Fransa ve Romanya’dan Azerbaycan ve Gürcistan’a sağladığı taşımalarda önemli bir payının olduğunu belirten Şenbağ, Türkiye’nin stratejik konumu sayesinde bu ülkeler arasındaki taşımalarda etkin bir rol oynadıklarını ifade etti. Şenbağ, “Avrupa’dan Azerbaycan ve Gürcistan’a ulaşmanın en pratik yolu Türkiye üzerinden geçmek. Biz de bu avantajı kullanarak taşıma faaliyetlerimizi güçlendiriyoruz” dedi.

Ares Logistics’in kara yoluyla Azerbaycan ve Gürcistan’a gerçekleştirdiği ihracat taşıma sayısı 131 bini aştı

Ares Logistics - Yiğit Şenbağ
Ares Logistics – Yiğit Şenbağ

TÜİK verilerine göre, Ocak-Kasım ayları arasında Azerbaycan ve Gürcistan’a yapılan toplam ihracatın 4 milyar 853 milyon dolarla rekor kırdığını vurgulayan Şenbağ, aynı dönemde bu iki ülkeden yapılan ithalatın da 2 milyar 78 milyon dolarla rekor seviyeye ulaştığını belirtiyor. Bu bağlamda, Ares Logistics’in Türkiye’den bu ülkelere kara yoluyla gerçekleştirdiği ihracat taşıma sayısının 131 bin 148’e çıktığını aktardı.

Şenbağ, “Azerbaycan ve Gürcistan’a olan taşıma faaliyetlerimizde geniş özmal araç ve ekipman filomuzun gücünü kullanarak her türlü yük tipine uygun, zamanında ve hasarsız teslimatlar gerçekleştiriyoruz. Özellikle İspanya, Portekiz, Fransa ve Romanya’dan bu ülkelere sunduğumuz aktarmasız/direkt servis ile bu koridordaki en önemli oyunculardan biri konumundayız” dedi.

Ares Logistics, sadece Azerbaycan ve Gürcistan’a yönelik taşıma faaliyetlerini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda Avrupa ile bu ülkeler arasında aktarmasız transit taşımalara da odaklanıyor. Şenbağ, “Avrupa ile Gürcistan-Azerbaycan taşımalarımız da Türkiye’nin stratejik konumu nedeniyle yoğun ilgi görüyor. Bu bağlamda, şirket olarak Avrasya bölgesindeki taşıma ihtiyaçlarına hızlı ve etkili çözümler sunarak müşteri taleplerine cevap veriyoruz” dedi.

Otomotiv ihracatı 2023 yılında 35,7 milyar dolar oldu” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu