Elon Musk’ın belirttiği gibi gerçekten CyberTruck kurşun geçirmez mi?

Elon Musk’ın elektrikli kamyoneti CyberTruck kurşun geçirmez mi? Elon Musk, yeni elektrikli kamyoneti CyberTruck’ın kurşun geçirmez olduğunu ifade etmişti. Bu iddianın doğru olup olmadığını, CyberTruck’ın gerçekten kurşun geçirmez mi olduğundan emin olmak isteyen bir YouTuber, CyberTruck’ı tabiri caizse kurşun yağmuruna tuttu. Küçük kalibreli silahlarda oldukça başarılı sonuçlar veren (bu arada camları kurşun geçirmez değil ancak kapılar ve diğer metal alanlar gerçekten küçük silahlara karşı dayanıklı) elektrikli kamyonet bu kurşunu yağmuruna rağmen hayatta kalmayı başardı.

CyberTruck kurşun geçirmez mi
CyberTruck kurşun geçirmez mi?

CyberTruck kurşun geçirmez mi?

Elbette Elon Musk kurşun geçirmez derken büyük ihtimalle küçük kalibreli silahlardan bahsetmiştir, çünkü kurşun var kurşun var. Örneğin bu testlerde kullanılan büyük kalibreli silahlar bir helikopteri düşürecek ya da zırhlı bir limuzini delip geçecek kapasiteye sahip. Yine de kamyonet kurşun geçirse bile kurşunları yavaşlatmada ya da durdurmakta oldukça başarılı. 9 ve 22 kalibrelik mermilerde ciddi anlamda başarılı.

Elon Musk, CyberTruck’ı ilk tanıttığında aracın zırhlı camlarını göstermek için Tesla’nın tasarım şefine metal bir topu aracın camına fırlattırmış ve cam kırılmıştı. Musk, daha sonra yaptığı bir açıklamada aracın camının daha önceden yapılan bir test nedeniyle zayıfladığını ve metal topa dayanamadığını belirtmişti. CyberTruck’ın kurşun yağmuruna tutulduğu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu