Elektrikli ve Hibrit Araçlara Özel Lastik: Lassa Revola

Türkiye’nin ilk elektrikli ve hibrit araçlarla uyumlu üretilen yerli lastiği Lassa REVOLA artık yollarda. Lassa, binek konfor segmentinde devrim niteliğindeki yeni lastiği Lassa REVOLA’yı pazara sundu. Lassa’nın elektrikli ve hibrit araçlarla da uyumlu yeni NextGen teknolojisi ile geliştirilen Lassa REVOLA, Türkiye’nin ilk elektrikli ve hibrit araçlarla uyumlu yerli lastiği olma unvanını taşıyor.

Lastik sektörünün önde gelen üreticilerinden Brisa, Lassa markası ile mobilite alanında yeni bir ilke imza attı. Lassa, elektrikli ve hibrit araçlarla uyumlu NextGen teknolojisi ile geliştirilen devrim niteliğindeki yeni lastiği Lassa REVOLA’yı pazara sundu. Lassa REVOLA, Brisa mühendislerinin derin bilgi birikimi ve Ar-Ge çalışmaları sonucu, çevik ve hızlı bir yaklaşımla geliştirilerek, elektrikli araç pazarının tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılıyor. Lassa, piyasaya sunduğu her üründe beklentileri bir adım ileriye taşıyarak, yeni lastikleriyle de akıllı teknolojilerle güçlendirdiği Ar-Ge ve üretim kabiliyetlerini ortaya koyuyor.

Lassa REVOLA
Lassa REVOLA

Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel, devrim niteliğindeki Lassa REVOLA ile sektörde ilke imza attıklarını belirterek şu sözleri ekledi: “Otomotiv sektörünün geleceğine baktığımızda, bağlantılı araçlar, otonom araçlar ve elektrifikasyon ön plana çıkıyor. Bu dönüşümün 2030’a kadar yaygınlaşmasını, 2050’de tüm süreçlerin bu anlamda entegre olmasını bekliyoruz. Bu dönüşüme her yönden hazırız. Hızla gelişen ve artan elektrikli ve hibrit araç parkını dikkate aldığımızda, Lassa markamızla pazara sunduğumuz her ürünün aynı zamanda elektrikli ve hibrit araçlarla da uyumlu olmasını hedefliyoruz. Lassa REVOLA ile bunun çok güçlü bir başlangıcını yaptık. Ar-Ge ekibimizin çevik çalışması ile ortaya çıkan yeni NextGen teknolojisi sayesinde devrim niteliğinde bir ürünü; üstelik Türkiye’nin ilk elektrikli ve hibrit araçlarla uyumlu üretilen yerli lastiğini, yarım asırlık Lassa markamızla pazara sunmaktan gurur duyuyoruz. Ürünümüz sadece ülke sınırlarında kalmayıp tüm dünyaya açılarak ihracatımıza da büyük katkı sağlayacak.”

Aracınıza lastik seçerken dikkat etmeniz gerekenler başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz.

Lassa REVOLA, yeni nesil teknolojisiyle dikkat çekiyor

REVOLA, NextGen teknolojisi ile kalite, güvenlik, performanstan ödün vermiyor. Lassa’nın binek konfor segmentinde devrim niteliğindeki ürünü REVOLA, kalite, güvenlik, performanstan ödün vermeyen ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan NextGen teknolojisi ile geliştirildi. Bu teknoloji sayesinde, lastik ağırlığında yüzde 20’ye varan azalma sağlanırken, CO2 salımı önemli ölçüde azalıyor. Aynı zamanda düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt/enerji verimliliği sağlıyor.

Türkiye’nin ilk elektrikli ve hibrit araçlarla uyumlu yerli lastiği olan Lassa REVOLA, elektrikli ve hibrit araç sürücülerinin beklentilerini karşılayacak tasarıma sahip. Özellikle yağışlı günler başta olmak üzere şehir içi ve şehirler arası yolculuklarda karşılaşılabilecek zorlu sürüş koşullarında, güvenli sürüş performansı sunuyor. Islak zeminde A sınıfı etiketiyle güvenli performans sağlayan REVOLA’nın tüm ebat gamı elektrikli ve hibrit araçlar için uyumlu.

Lassa REVOLA, yeni karışım teknolojisi ve geliştirilmiş sırt deseni ile iyileştirilmiş ıslak-kuru zemin fren mesafesine sahip. Geliştirilmiş gövde yapısıyla yüksek sürüş konforu sunan REVOLA, elektrikli ve hibrit araçların doğasına uygun, önceki nesil ürünlere göre daha düşük lastik gürültü seviyesi sunuyor. Artırılmış aşınma performansı sayesinde de daha uzun bir lastik ömrü vaat ediyor.

Asfalt yollarda tüm zorlu sürüş koşullarına uygun şekilde son teknolojilerle üretilen Lassa REVOLA, bu üstün tasarımına ek olarak EV hazır yanak markalamasıyla da gelişen ve değişen araç teknolojilerinin gereksinimlerini karşılıyor. Bu yaz Lassa’nın amiral yaz deseni olacak REVOLA, birçok performansı da ileriye taşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu