Elektrikli yeni KONA 1.499.000 TL fiyat etiketiyle satışta

Hyundai, elektrikli yeni KONA ile elektrikli araç pazarındaki yenilikçi adımları devam ediyor. Marka, geleceğe yönelik elektrifikasyon stratejisi çerçevesinde Türkiye pazarına yepyeni bir B-SUV modeli sunuyor: Yeni KONA Elektrik. Bu model, teknoloji ve konfor açısından oldukça iddialı özelliklere sahip. İkinci nesil Hyundai KONA, geçtiğimiz yıl benzinli ve hibrit seçenekleriyle satışa sunulmuştu ve kısa sürede B-SUV segmentinde tasarım ve konfor anlamında dikkat çekmişti. Şimdi ise Hyundai, tamamen elektrikli Yeni KONA modelini 1.499.000 TL fiyat etiketiyle tüketicilere sunuyor.

Yeni Elektrikli Kona
Elektrikli Yeni Kona

Elektrikli Yeni KONA tarzıyla dikkat çekiyor

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel
Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, yeni model hakkında, “Yeni KONA Elektrik, dikkat çekici tarzı ve üstün donanım özellikleriyle, B-SUV segmentinde daha da iddialı bir konuma gelecek” ifadelerini kullanıyor. Berkel, Yeni KONA Elektrik’in Türk tüketicilerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayacağını, kaliteli ve konforlu iç mekanı ile üst düzey sürüş özelliklerine vurgu yapıyor. Ayrıca, bu modelin Hyundai’nin Türkiye’deki elektrikli araç pazar payına ve satışlarına önemli ölçüde katkı sağlayacağını belirtiyor.

Türkiye’ye özel Advance donanım seviyesiyle sunulan Yeni KONA Elektrik, ulaşılabilir fiyatı ve ideal donanım seviyesiyle Elektrikli B-SUV segmentinde öne çıkıyor. Advance versiyonu, yüzde 10 ÖTV bareminde bulunan avantajlı fiyatlarla pazarda yer alıyor.

Yeni model, artırılmış boyutlarıyla da dikkat çekiyor. Tamamen elektrikli versiyonu 4.355 mm uzunluğunda ve ilk nesline göre 150 mm daha uzun. Dingil mesafesi 60 mm artarak 2.660 mm’ye ulaşırken, genişlik 25 mm artışla 1.825 mm, yükseklik ise 1.580 mm olarak belirtiliyor.

Tasarımda da yenilikler göze çarpıyor. Aerodinamik ön bölüm, bagaj kapağı, çamurluk kemerleri ve entegre stop lambası ile birleşen parametrik yüzey tasarımı, otomobile özgün bir görünüm kazandırıyor. 17 inçlik özel tasarım jantlar ve pikselleştirilmiş gündüz farları da Yeni KONA Elektrik’in sportif karakterini vurguluyor.

İç mekan tasarımında da Hyundai, esnek ve modüler bir yaklaşım benimsemiş. Elektrikli Yeni KONA, yolcu konforunu ve bagaj alanını maksimize eden geniş bir iç hacim sunuyor. Sürücü odaklı mimari, aracın teknolojik karakterini öne çıkarıyor. İki adet 12,3 inçlik panoramik ekran, hem bilgi gösterge paneli hem de navigasyon ve multimedya ekranı olarak görev yapıyor.

Yeni Elektrikli Kona
Elektrikli Yeni Kona

Yeni KONA Elektrik, direksiyona entegre vites kolu, geniş bardak tutucular, elektrikli açılır sunroof ve rahat oturma pozisyonuna sahip koltuklar gibi konfor özellikleriyle donatılmış. Araç, 60 mm daha uzun dingil mesafesi, 77 mm daha uzun bacak mesafesi ve ikinci sıra koltuklarda 15 mm daha yüksek baş mesafesiyle sınıfının en iyisi iç alanını sunuyor. İnce koltuk tasarımı ve artırılmış bagaj kapasitesi (466 litre) ile de kullanıcı deneyimini artırıyor.

Hyundai Tucson Paket Sıralaması” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu