MG, Türkiye otomotiv pazarında zirveye koşuyor

İngiltere’nin köklü otomobil markalarından MG, 2023 yılında Türkiye’de büyüme grafiğini sürdürerek üst sıralarda yer almaya devam ediyor. Doğan Trend Otomotiv ile iş birliği içerisinde olan şirket, 2023 yılında gerçekleştirdiği etkileyici satış performansıyla sektörde dikkatleri üzerine çekti. Şirket, ODMD tarafından düzenlenen Satış ve İletişim Ödülleri’nde “Türkiye’nin en hızlı büyüyen Otomotiv markası” ödülüne layık görüldü.

MG HS
MG HS

Yüksek Performans: 2023’te 9 Kat Artış

Tibet Soysal - Ödül Töreni
Tibet Soysal – Ödül Töreni

MG, Türkiye pazarındaki gücünü 2023 yılında ortaya koyduğu etkileyici satış performansı ile ispatladı. 14 bin 458 adetlik satışıyla bir önceki yıla göre satışını 9 kat artıran marka, bu başarıyla Türkiye’nin otomotiv arenasında liderliğe yükseldi. Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, bu başarıyı şu sözlerle ifade etti: “2023 toplam satış performansımızı 2022’ye göre 9 kat artırarak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen Otomotiv markası olma ödülünü kazandık.”

Şirket, Türkiye’deki başarısını sadece satış adetleriyle değil, aynı zamanda elektrikli mobiliteye yaptığı yatırımlarla da taçlandırıyor. Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği marka, 2023 yılında en çok tercih edilen modelin MG4 Electric olduğunu belirtiyor. Tibet Soysal, bu konuda şu açıklamayı yapıyor: “MG4 Electric, Türkiye’nin en fazla satılan elektrikli otomobil modellerinden biri oldu. Bu, markanın Türkiye’de ne kadar sevildiğinin bir göstergesi.”

En İyi Fiyat/Performans Arabaları başlıklı haberimize de göz atabilirsiniz.

MG’nin Büyüme Hikayesi: 2023 ve Gelecek

Doğan Trend Otomobil Markaları Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, markanın 2023 yılının en parlak markası olduğunu vurgulayarak, “Bu keyifli yolculukta gittikçe büyüyen ve gelişen bayi ağımızın etkisiyle, ürün ve hizmetlerimizin kalitesiyle 2022’den 2023’e satış rakamımızı %789 artırarak bu yıl toplam 14.458 satış adedine ulaştık ve bu değerli ödülü kazandık” diyor. Marka, 2023’te Marvel R ve MG4 Electric modellerini pazara sunduğunu belirten Soysal, ayrıca elektrikli otomobiller konusundaki tecrübelerinin, markayı Türkiye’nin en çok tercih edilen elektrikli otomobil markalarından biri yapmada etkili olduğunu ifade ediyor. Soysal, şirketin 2024’te 100’üncü yılını kutlayacak olması ve bir dizi yeni model lansmanının yanı sıra merakla beklenen Cyberster’ı da 3. çeyrekte yollara çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor. Şirket, yüksek teknolojili üretim gücü ve elektrikli otomobillerdeki liderliği ile Türkiye otomotiv pazarında büyümeye devam ediyor.

MG ZS EV

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu