Mobil 1, 50’inci yılını kutluyor

ExxonMobil’in çatısı altında yer alan önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1, 2024 yılını motor sporlarındaki 50 yıllık mirasını kutlayarak geçirecek. Marka, bu özel yıl boyunca, IMSA, WEC, Formula 1, NASCAR, NHRA, MotoGP ve diğer alanlardaki çeşitli ekiplerle işbirliği yaparak, 40’tan fazla özel tasarlanmış araç kaplaması ve renk şemasını sergileyecek. Bu giydirmeler, markanın yarım yüzyıllık deneyimini ve motor sporlarındaki varlığını vurgulayacak.

Mobil 1’in Motor Sporlarındaki Dinamik İş Birlikleri

Bu özel tasarımlar, markanın 50. yılını simgelemenin yanı sıra, markanın motor sporları dünyasındaki ortaklarıyla olan dinamik ilişkilerini de gözler önüne seriyor. Her bir giydirme ve renk şeması, markanın pistten yola yaklaşımını geliştirme ve sürdürme konusundaki bağlılığını yansıtıyor. Uzun yıllar boyunca dünyanın dört bir yanındaki en zorlu motor sporları serilerinde yer alan Mobil 1 motor yağları, olağanüstü performans ve koruma sağlama özelliğiyle tercih ediliyor.

Mobil 1 Küresel Sponsorluklar Direktörü Robert Shearer, bu özel giydirmelerin yaratılmasındaki heyecanlarını dile getirerek, “Bu giydirmeler, motor sporları dünyasında madeni yağ inovasyonu alanındaki iş birliklerimizin bir örneği. Birlikte, markamızın 50 yıllık mirasına saygı duruşunda bulunmakla kalmayıp, aynı zamanda hız, performans ve ekip çalışmasının özünü de yansıtan dış görünüm tasarımları hazırladık” dedi.

Mobil 1
Mobil 1

50. Yıl Dönümü Kutlamaları

Mobil 1, Twelve Hours of Sebring Presented by Cadillac etkinliğinde altın giydirme ile piste çıkacak ve Oracle Red Bull Racing, Stewart-Haas Racing, 23XI Racing, Tony Stewart Racing, Red Bull KTM, Porsche Penske Motorsport, TAG Heuer Porsche Formula E Team, Mobil 1 Porsche SuperCup ve BBI Autosport ile Pikes Peak Uluslararası Tırmanma Yarışı gibi sponsorlu takımlarda özel giydirmeleri sergileyecek. Ayrıca, eski Formula 1 yarışçısı ve Oracle Red Bull Racing elçisi David Coulthard’ın yer aldığı bir kısa film de markanın mirasını ve başarılarını ele alıyor. Marka, yıl boyunca motor sporları ve etkinlikler kapsamında ek girişimlerini de paylaşacak.

Audi Formula 1 Hazırlıklarını Hızlandırıyor” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu