Opel Yeni SUV Modeli Frontera’yı İstanbul’da Dünyaya Tanıttı!

Opel’in yeni SUV modeli Frontera, yenilikçi özellikleri ve yüksek konforuyla markaya yeni kullanıcılar kazandırmayı hedefliyor. Alman otomotiv üreticisi Opel, geniş ürün gamını eskilerden bir isimle genişletiyor. Markanın bir döneme damgasını vuran SUV modeli Frontera’yı yeniden tasarlayan Opel, yeni modelin dünya prömiyerini İstanbul’da gerçekleştirdi. Beş kişilik versiyonuyla tanıtılan yeni araç, 1.600 litreye kadar ulaşan geniş bagaj hacmiyle öne çıkıyor. Opel CEO’su Florian Huettl, “Müşterilerimize yenilikçi, pratik ve her şeyden önemlisi ulaşılabilir mobilite sunarak her zaman ileriye doğru yol aldığımız 125 yılı geride bıraktık. Yeni model son derece esnek özellikleri, geniş iç hacmi ve elektrikli motor seçeneğiyle yeni müşteri gruplarının beğenisini kazanacak” dedi.

Opel, Frontera ile yeni, yine, yeniden dedi!

Otomotiv dünyasının üstün sürüş keyfiyle Alman kalitesini birleştiren temsilcisi Opel, yenilikçi ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Yeni tasarımı, zengin donanım listesi ve farklı motor seçenekleriyle yeniden yollara çıkan Frontera, kısa bir süre önce yayınlanan ilk fotoğraflarıyla henüz satışa sunulmadan büyük ilgi uyandırdı.

Opel CEO’su Florian Huettl, Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams ve Ürün ve Fiyatlandırma Kıdemli Başkan Yardımcısı Tobias A. Gubitz’in katılımıyla gerçekleştirilen dünya prömiyerinde yeni Frontera tanıtıldı. Huettl, “Müşterilerimize yenilikçi, pratik ve her şeyden önemlisi ulaşılabilir mobilite sunarak her zaman ileriye doğru yol aldığımız 125 yılı geride bıraktık. Yeni Opel Frontera da son derece esnek özellikleri, geniş iç hacmi ve elektrikli motor seçeneğiyle yeni müşteri gruplarının beğenisini kazanacak” dedi.

Opel Frontera Electric
Opel CEO’su Florian Huettl

Yeni araç, Opel Vizor marka logosunun ortasında yeni Opel “Şimşek Logosu”nu taşıyor. Belirgin çamurluklar ve eşikler, göz alıcı C sütunu modelin sağlam karakterini vurguluyor. İç tasarımda sürücü ve yolcular, yeni tasarlanmış direksiyon ve iki adet 10 inç geniş ekrana sahip kokpitin keyfini çıkarabiliyor. Yeni aracın sürücü ve ön yolcu koltuklarının orta bölümünde, kuyruk sokumu kemiği üzerindeki baskıyı alan patentli yeni Intelli-Seats koltuklar eşsiz bir konfor sunuyor. Bagaj bölümünde sunulan 450 litreden fazla yükleme kapasitesi ise koltuklar katlandığında 1.600 litreye kadar çıkabiliyor. Yeni SUV Frontera, isteğe bağlı olarak sunulan tavan rayları ile 240 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor.

Opel Frontera
Opel Frontera

Yeni elektrikli araç, 48 volt teknolojisine sahip hibrit veya tamamen elektrikli güç seçenekleriyle sunuluyor. Frontera Hybrid, hibrit kullanım için özel olarak geliştirilmiş 136 HP (100 kW) güç sunan 1,2 litrelik benzinli turbo motora sahip. Bu motor, 28 HP (21 kW) gücündeki bir elektrikli motor ve 6 ileri çift kavramalı elektrikli bir şanzımanla birlikte çalışarak yakıt tüketimi ve karbon emisyonunu geleneksel motorlu bir modele kıyasla önemli ölçüde azaltıyor. 0 emisyonlu sürüşün keyfini çıkarmak isteyen müşteriler ise 300 kilometreden uzun menzil sunan (WLTP’ye göre) Frontera’nın tamamen elektrikli motor seçeneğini yakında sipariş edebilecekler. “Uzun menzilli” versiyon olarak sunulacak olan yeni elektrikli Frontera, şarj molası vermeden yaklaşık 400 kilometreye (WLTP) kadar mesafe katedebilecek.

Yeni model, iki farklı donanım seviyesiyle satışa sunulacak. Giriş seviyesinden itibaren 10 inç renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi/eğlence sistemi, navigasyon ve geri görüş kamerası gibi sistemler yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu