Rolls-Royce, özel yapım Arcadia Droptail’i tanıttı

Arcadia Droptail, Rolls-Royce’un benzersiz araç yaratma konusundaki ustalığını temsil ediyor. Yalnızca dört özel versiyonu bulunan araç serisine, La Rose Noire Droptail ve Amethyst Droptail’in ardından, ‘Arcadia Droptail’ eklendi. İsmi, Yunan mitolojisinde cennet olarak tasvir edilen ve olağanüstü doğal güzelliğiyle ünlü efsanevi ‘Arcadia’ bölgesinden alıyor. Coachbuild’in ustaları, her aracı müşterinin vizyonunu onurlandırarak üretiyor. Rolls-Royce’un yeni özel yapım aracı Arcadia Droptail, sakinlik temasından ilham alıyor. Tasarımcılar, huzur temasını yakalamak için müşterinin dünya çapındaki favori yerlerinden tasarım, heykel ve mimariyi keşfetti. Singapur, Endonezya ve Vietnam’da görülen modernist tropik gökyüzü bahçelerinin inceliği ve zenginliği ile İngiliz ‘Biomimetic’ mimarisinin organik formlarının ve malzeme dürüstlüğünün kutlandığı etrafında aracı tasarladılar.

Arcadia Droptail
Arcadia Droptail

Arcadia Droptail dinamizmiyle dikkat çekiyor

Karoserin dış renk paleti, tasarım ekibi tarafından gövde için geliştirilen ikili renk şeması ile dolu ince detaylara sahip. Palet, güneş ışığını yansıtarak, incelikli tasarım detaylarını gölge oyunlarıyla birleştiriyor. İlk bakışta katı beyaz bir renk gibi görünen, doğrudan ışıkta ise parıldayan ışıltılar, saf doğal formla ortaya çıkıyor.

Bu karoserin önceki üç modelden farkı, karbon fiber alt kısımlarının özel gümüş renkte boyanmış olması; bu da profile hafiflik ve dinamizm katıyor.

İç mekandaki zarafet de dış tasarımla devam ediyor. Odak noktası olan ahşap, özgün deseni ve renk tonları nedeniyle seçilen Santos Straight Grain, yüksek yoğunluklu bir ağaç türüdür. İç içe geçmiş tahıl deseni, zengin dokuya ve görsel ilgiye sahiptir. Markanın zanaatkârları, bu hassas malzemeyle çalışmanın zorluklarına rağmen, iç mekanda 233 ahşap parçasını bir araya getirdi. Sadece aracın arka güverte kısmına 76 parça uygulandı. Ahşap bölümlerin uygun hale getirilmesi 8.000 saat sürdü.

Arcadia Droptail
Arcadia Droptail

Koleksiyonun yeni modelinde ayrıca, arabaya uyacak şekilde özel yapım bir saat tasarlandı. Coachbuild tasarımcıları, müşteriye üstün saatçilik ifadesini özel parçaya entegre etme fırsatı sundu. Gösterge panelini süslemek için, arabanın ahşap kaplamasına yerleştirildi. Saatin yüzeyinde bulunan özel desen, markanın 119 yıllık geçmişine gönderme yapıyor. Rolls-Royce tarihinin izleri görülebiliyor, öyle ki zaman parçasının tek başına montajı neredeyse beş ayda tamamlandı.

Arcadia Droptail
Arcadia Droptail

Son dokunuş olarak, Droptail, lüks otomobil üreticisinin modern tarihindeki ilk roadster karoser stili; ayırt edici özelliği, çıkarılabilir bir çatının varlığıdır. Müşterinin isteğine cevap veren bu üst kısım, renk ve şeffaflığın ayarlanmasına olanak sağlayan elektronik cam ile donatılmıştır. Singapur’da özel bir tören sırasında sahibine teslim edilen Arcadia Droptail, neredeyse başlı başına bir sanat formu, lüksün en saf yorumu olarak kendini modelliyor.

Trafik Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu