Doğuştan elektrikli Togg T10F CES’te tanıtıldı

Türkiye’nin öncü mobilite markası Togg, doğuştan elektrikli ikinci akıllı cihazı Togg T10F’yi dünyanın en önemli tüketici elektroniği etkinliklerinden biri olan CES 2024’te tanıttı. Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, T10F’nin tasarımını güncelleyerek, günümüz tasarım dinamiklerini yansıtan bir fastback olarak tanıttı. T10F, 2025 yılında Türkiye’den başlayarak dünya genelinde kullanıcılarla buluşacak.

Togg T10F’nin Güç ve Menzil Çeşitliliği

Togg T10F, kullanıcı odaklı tasarımıyla dikkat çekiyor. RWD (standart menzil arkadan itiş), RWD (uzun menzil arkadan itiş) ve çift motorlu olmak üzere üç farklı teknik ve iki farklı donanım özelliğiyle piyasaya çıkacak. 160 kW / 218 beygir gücünde olan T10F RWD, 350+ ve 600 kilometreye varan menzil seçenekleri sunacak. Çift motorlu AWD versiyonu ise 0-100 km/s hızlanmasını 4,6 saniyede gerçekleştirip 530 kilometreye kadar menzil sağlamayı hedefliyor. Farklı batarya kapasiteleri, T10F’in kullanıcılarına geniş bir menzil seçeneği sunuyor.

Togg T10F
Togg T10F

Güç Kaynağı Olarak T10F

T10F, sadece bir taşıma aracı değil, aynı zamanda harici bir güç kaynağı olarak da kullanılabilecek. Elektrikli aletlere enerji aktarımını mümkün kılan V2L teknolojisi sayesinde, Togg kullanıcıları akıllı cihazlarını üçüncü bir yaşam alanı olarak kullanabilecekler.

Sürekli Güncelleme ile Yenilikçi Sürüş Deneyimi

T10F, uzaktan güncellemelerle sürekli olarak kendini yenileyen sürücü destek sistemleri sunuyor. Euro NCAP programının en üst seviyesi olan 5 yıldızı hedefleyen T10F, yedi hava yastığı, dayanıklı altyapısı ve trafik işareti algılama sistemi ile güvenli sürüş vaat ediyor. Akıllı adaptif hız sabitleyici, akıllı şerit takip sistemi ve şeritten ayrılma ikazı gibi özelliklerle donatılan T10F, yoğun trafikte “yoğun trafik pilotu” asistan özelliği ile dikkat çekiyor.

Dinamik ve Modern Tasarım

Togg T10F, C platformunda tasarlanmış olup, Togg’un DNA’sındaki stilistik özellikleri koruyarak dinamik, sportif ve modern bir görünüme sahip. Hacimli arka tasarımı, dinamik yan çizgileri ve sportif ön panele entegre edilmiş farlarıyla T10F, göz alıcı bir estetik sunuyor.

Togg T10F
Togg T10F

Trumore ile Bağlantılı Deneyim

Togg’un mobil uygulaması Trumore, kullanıcıların T10F cihazında benzersiz bir mobilite deneyimi yaşamalarını sağlıyor. Fintek, insurtek, blokzinciri, IoT ve yapay zekâ gibi yeni nesil teknolojilerle entegre edilen Trumore, kişiselleştirilmiş, kullanıcı odaklı ve akıllı bir deneyim sunuyor.

PlayStation 5 kumandasıyla kontrol edilen otomobil: Afeela EV” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu