Türkiye’de Servis Ağı En Yaygın 5 Araç Markası

Türkiye’de servis ağı en yaygın 5 araç markası kalite bazlı olarak fark gösteriyor. Ülkemizde en fazla tercih edilen araç markaları arasında da yer alan belli başlı araç firmaları bulunuyor. Bunların başında

  • Volkswagen

ülkemizde en yaygın araç markası olarak karşımıza çıkıyor.

  • Toyota

Toyota ise ülkemizde tercih olarak fark yaratan bir markadır. Japon grubu arasında en fazla tercih edilmesi hiçbir zaman sorun yaşatmaması olarak belirtilebilir. Bu durumla birlikte de ülkemizdeki ekonomik durumda yan yana konulduğunda direkt olarak seçim yapılacak bir araç firmasıdır.

  • Ford

Ford ülkemizde yedek parça noktasında hiçbir zaman sorun yaşatmayan bir araç firmasıdır. Araç firmasının müşteri memnuniyeti de her zaman yüksek seviyelerde yer alıyor. Ülkemizde fabrikasının da olması son derece avantaj olarak görülmektedir.

  • Renault

Yetkili servisler arasında hiçbir zaman sorun yaşatmayan bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Renault ülkemizin artık en fazla tercih edilen araçları sıralamasında her zaman zirvede yer almaktadır.

  • Opel

Vatandaşlarımızın genel olarak Astra ve Vectra kasa olarak tercih yaptığı bir firmadır. Yedek parça noktasında da hiçbir zaman sorun yaşatmayan bir firmadır.

Türkiye’de servis ağı en yaygın 5 araç markası olarak bu firmalar göz önünde yer alıyor.

Servis Ağı En Yaygın 5 Araç Markası
Servis Ağı En Yaygın 5 Araç Markası

Ülkemizde En Fazla Satış Yapan Araç Markası

Ülkemizde en fazla tercih edilen araç firmaları arasında Fiat, Ford, Renault gibi firmalar yer alıyor. Bununla birlikte ülkemizde hızlı bir satış barajını geçiren firma ise Renault olarak karşımıza çıkıyor.

  • Renault ülkemizde 15 yılda 1 milyon barajı geçen tek firma olarak kayıtlara geçmiştir.
  • Türkiye pazarındaki %15lik pay direkt olarak Renault firmasına aittir.
  • Türkiye’de satılan 100 araçtan 15’i Renault firmasına aittir.

Bu durumlara bakılarak zaten Renault firmasının ülkemizdeki servis ağıda son derece artış gösterdi. Servis ağının gelişmesi de zaten direkt olarak satışların fazla artması ile doğru orantılıdır. Satış ne kadar fazla ise hizmet kalitesi de her zaman artış göstermektedir. Bu nedenle de zaten Renault Türkiye pazarında her zaman zirvede yer almaktadır.

Araç Markalarının Servis Ağları

Araç firmalarının servis ağlarında genel olarak sorun yaşanmaması gerekiyor. Ancak çoğu dünya markası olsa bile sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sorunlara da ülkemiz nezdinde bakılması gerekiyor. Yedek parça noktasında sorun yaşamamak adına belirttiğimiz firmalarla çalışmak her zaman sizlere yarar sağlar.

Ülkemizde rahat bir şekilde sorun yaşamadan araç kullanmanın keyfi genellikle Renault, Ford ve Fiat 3lemesi arasında geçmektedir. Satışlar noktasında ise her zaman Renault zirvede yer alıyor. Renault’u son 15 yıl içerisinde sadece 1 kere Volkswagen geçti. 1 kerede Hyundai’i Renault’u geçmeye çalıştı ancak 1000 araç ile geride kaldı.

Bu kadar rekabetin olduğu ortamda da her zaman servis ağı noktasında sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyorlar.

Servis Ağı En Yaygın 5 Araç Markası
Servis Ağı En Yaygın 5 Araç Markası

Servis Ağında Türkiye Faktörü

Ülkemizde araç noktasında rahat etmek istiyorsanız her zaman ülkemizde fabrikası olan araçları seçmek yeterli olacaktır. Türkiye’de servis ağı en yaygın 5 araç markası noktasında da yukarda belirttiğimiz şekildeki araçları kullanmanız yeterli olacaktır. Bu araçların ülkemizdeki servis ağı gelişmiştir. Gelişmiş olan servis ağı sayesinde sorunsuz olarak işlemler yürütebilirsiniz. 10bin km ya da 20bin km bakımları noktasında da kafanız ağrımadan işlemler yürütebilirsiniz.

Servis ağının Türkiye’deki faktörünün başında ise fabrika ağının gelişmesi geliyor. Ayrıca ülkemizin transit bir bölgede yer alması da her zaman yedek parça noktasında kolaylık sağlar.

Türkiye’de Servis Ağı En Yaygın 5 Araç Markası Nelerdir?

Türkiye’de servis ağı en yaygın 5 araç markası dendiğinde Volkswagen, Toyota, Ford, Renault, Opel olarak akıllara gelmektedir. Ülkemizde fabrikası olan markalar da her zaman sizlere kolaylık sağlar.

Türkiye’de Servis Ağı Kaliteli Olan Markalar Nelerdir?

Ülkemizde servis olarak kaliteli ve sorunsuz bir şekilde hizmet veren markaların başında Volkswagen, Toyota, Ford, Renault, Opel olarak belirtmek yeterlidir.

Araç Servislerinde Hangi Araç Firmaları Tercih Edilmelidir?

Araç servislerinde sorun yaşamamak adına her zaman sizlere kolaylık sağlayan Volkswagen, Toyota, Ford, Renault ve Opel demek yeterli olacaktır. Bu araç firmaları sizlere kolaylık sağlamaktadır. Araç servis ağında kolaylık sağlayan bu firmalardan araç almak sizlere de kolaylık sağlayacaktır.

Ford ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu