Kıbrıs Araba Fiyatları

Kıbrıs araba fiyatları özellikle ülkemizdeki yüksek sıfır ve ikinci el araba fiyatları nedeniyle pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Kıbrıs’ta araba fiyatları çeşitli faktörlerden etkilenmekte ve bu faktörler adanın coğrafi, ekonomik ve ticari yapısına özgü olmaktadır.

Kıbrıs’ta araç fiyatları, genellikle ikinci el pazarının canlılığı ve talep arz dengesiyle şekillenmektedir. Kullanılmış araçlar daha uygun fiyatlı olup, bütçe dostu seçenekler sunmaktadır. Ancak yeni araçlar da uygun birinci el fiyatları nedeniyle birçok tüketicinin tercih ettiği bir seçenek olabilmektedir.

Kıbrıs’taki araç pazarı genellikle ithalat tarafından yönlendirilmektedir. Gümrük vergileri, taşıma masrafları ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar fiyatları etkileyen faktörlerdir. Özellikle Euro’nun Kıbrıs’ta kullanılması, araç fiyatlarına doğrudan olumlu bir şekilde yansımaktadır.

Kıbrıs Araba Fiyatları
Kıbrıs Araba Fiyatları

Kıbrıs 2. El Araba Fiyatları

Kıbrıs’ta 2. el araç piyasası da oldukça hareketlidir ve ülkemizle karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyatlıdır. Kıbrıs 2. El araba fiyatları konusunda özellikle popüler ve talep gören marka ve modeller genellikle daha yüksek fiyatlarla satılabilmektedir.

Bir aracın yaşı ve kaç kilometre yol yaptığı fiyat üzerinde büyük etkiye sahiptir. Daha yeni ve daha az kullanılmış araçlar genellikle daha değerlidir. Araçların genel durumu, iç ve dış görsel özellikleri, mekanik durumu, bakımları gibi faktörler de fiyatları etkilemektedir.

Kıbrıs 2.el araba fiyatları uygun olsa da yedek parça ve tamir maliyetli olduğu için kişiler genellikle iyi bakılmış ve düzenli olarak servis geçmişi olan araçları tercih etmektedir.

E Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? Başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Kıbrıs’ta Araba Fiyatları 2023

Kıbrıs’ta araba fiyatları 2023 yılında özellikle ülkemizdeki vatandaşlar tarafından oldukça merak edilirken, ülkemizdeki araç piyasasına göre çok daha uygun olan Kıbrıs’ta 2.el olarak ilan sitelerine koyulan bazı popüler araçların fiyatları şöyledir.

 • 2013 Model Otomatik Suzuki Swift 8.700 GBP
 • 2017 Model Otomatik Audi A5 35.000 GBP
 • 2020 Model Otomatik BMW 7 Serisi 85.000 GBP
 • 2004 Model Otomatik Nissan March 6.000 EUR
 • 2018 Model Otomatik Toyota Vitz 11.500 GBP
 • 2020 Model Otomatik Mercedes-Benz CLA 29.990 GBP
 • 2019 Model Otomatik Suzuki Swift 12.990 GBP
 • 2019 Model Otomatik Honda HR-V 27.500 GBP
 • 2017 Model Otomatik Opel Corsa 7.000 GBP
 • 2018 Model Otomatik Mercedes-Benz C Serisi 28.500 GBP
 • 2021 Model Otomatik Honda Fit 15.500 GBP
 • 2019 Model Otomatik Honda Vezel 22.900 GBP

Kıbrıs Araba Fiyatları Ucuz Mu?

Kıbrıs araba fiyatları ucuz mu? Sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Kıbrıs’ta genel olarak araba fiyatları uygun aralıklardadır ve kişiler araç alırken zorlanmamaktadır. Kişiler genellikle bütçelerini aşmadan ihtiyacına uygun seçeneklere rahatça ulaşabilmektedir.

Türkiye’deki araba piyasasıyla karşılaştırıldığında Kıbrıs araba fiyatları oldukça avantajlı ve ucuzdur. Bu nedenle de pek çok kişi Kıbrıs’tan araç satın almayı düşünmektedir.

Kıbrıs Araba Fiyatları
Kıbrıs Araba Fiyatları

Kıbrıs Araba Alma Şartları

Kıbrıs’tan araba almak için kişilerin muhaceret sahibi olması ve oturma belgesi alması gerekmektedir. Kıbrıs araba alma şartları arasında aynı zamanda bir yıl içerisinde en az 185 gün Kıbrıs’ta kalmış olma şartı da bulunmaktadır.

1 yıl içinde 185 gün Kıbrıs’ta kalan ve oturma iznine sahip olan kişiler araç sahibi olabilmekte ve devir işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Kıbrıs Araba Kiralama Fiyatları

Kıbrıs’ta araba kiralama fiyatları birçok farklı faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekte ve Kıbrıs’a tatile giden veya burada yaşarken bir nedenle kiralık araca ihtiyaç duyan kişiler için Kıbrıs araba kiralama fiyatları şu hususlara göre belirlenmekte ve farklılık göstermektedir.

 • Sezon ve Talep Durumu
 • Araç Türü ve Modeli
 • Sigorta ve Ek Ücretler
 • Kiralama Süresi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu