Legrand Yeni Şarj İstasyonu Modelini Piyasaya Sundu

Legrand Türkiye Grubu, bina, elektrik ve dijital altyapı çözümleri alanında önemli bir oyuncu olarak, elektrikli araç kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik yeni bir şarj istasyonu modelini piyasaya sundu. Bu yeni model, hem konutlarda hem de küçük işletmelerde kullanılmak üzere tasarlanmış olup, 7,4 kW’dan başlayıp 22 kW’a kadar değişen güç seçenekleriyle dikkat çekiyor. Ürün, yüksek koruma standartları olan IP 54 ve IK 10 sertifikalarına sahiptir, bu da onu su sıçramaları, toz, kir ve darbelere karşı dayanıklı kılıyor.

Legrand
Legrand

Legrand Türkiye’nin CMO’su Gül Sevinç Selçuk, Türkiye’de 2030 yılına kadar 200 bin adet elektrikli araç şarj istasyonunun olacağı öngörüsünde bulunuyor ve şirketin, kullanıcıların elektrikli araç şarj istasyonu ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün gamını sürekli geliştirdiğini belirtiyor. Selçuk’un ifadelerine göre, elektrikli araçların yaygınlaşmasının önündeki en büyük engellerden biri şarj altyapısının yetersizliği ve Legrand Türkiye Grubu bu konuda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Legrand şarj istasyonu üst düzey özellikler sunuyor

Yeni kablolu şarj istasyonu, kullanıcı dostu bir arayüz sunuyor ve AC tipi ile dahili Bluetooth bağlantısı sayesinde, şarj işlemi sırasında kullanıcıların cihazı yerel ağ üzerinden veya uzaktan kontrol etmesine olanak tanıyor. Ayrıca, 5 metre uzunluğundaki kablo ile kullanıcılara esnek bir kullanım imkanı sağlıyor. Ürün, zemine montaj için gerekli kiti ile birlikte gelmekte, bu da kurulum işlemini kolaylaştırmaktadır. Güvenlik özellikleri arasında, 6mA dahili DC kaçak akım koruması bulunmakta ve istasyon, isteğe bağlı olarak eklenen RFID okuyucu ile yetkisiz kullanımlara karşı korunabilmektedir.

Gül Sevinç Selçuk, Türkiye’nin 2030 yılı itibarıyla tüm yeni araç satışlarının %100 elektrikli olması yönünde bir hedef koyduğunu ve bu vizyonun 2,5 milyon elektrikli aracın trafiğe çıkacağı anlamına geldiğini söylüyor. Legrand Türkiye Grubu’nun bu vizyona katkıda bulunmak için elektrikli araç şarj altyapısını geliştirmeye odaklandığını belirtiyor. Selçuk, “Elektrikli araçlar için kesintisiz altyapılar tasarlayarak ulaşımın temiz, verimli ve bağlantılı olduğu bir gelecek yaratmayı, bireyleri, toplulukları ve işletmeleri daha sürdürülebilir bir dünyada gelişmeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz,” diyor. Bu vizyon doğrultusunda, Legrand Türkiye Grubu, elektrikli araçlar için gelişmiş teknolojiler üretmeye ve şarj problemini ortadan kaldıran, güvenli ve hızlı şarj teknolojileri sağlayan ürünler geliştirmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu