LG Electronics ABD’de elektrikli araç şarj cihazı üretim fabrikası kuruyor

LG Electronics, ABD’deki ilk elektrikli araç şarj cihazı üretim fabrikasını Teksas’ın Fort Worth şehrinde açarak, elektrikli araç şarj çözümleri pazarındaki konumunu güçlendirdi. Yeni 5.500 metrekarelik tesis, Kuzey Amerika pazarında yılda 10.000 adedin üzerinde kapasiteye ulaşmayı hedefliyor.

Bu fabrika, LG’nin Güney Kore dışında kurulan ilk elektrikli araç şarj cihazı üretim tesisi olma özelliği taşıyor. Geçtiğimiz yıl, LG’nin bağlı şirketi HiEV Charger, EV şarj cihazı üretim operasyonlarına başlamıştı.

elektrikli araç şarj cihazı
elektrikli araç şarj cihazı

ABD merkezli bir tesis kurma kararı, LG’nin mevcut tesisleri kullanma yeteneği ve Teksas eyaletinin mükemmel lojistik ve ulaşım ağlarına sahip olması gibi stratejik nedenlerden kaynaklanıyor. Teksas, çeşitli sektörlerde büyük operasyonlara ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor.

LG CEO’su William Cho, 2023 yılında yaptığı bir açıklamada, “Elektrifikasyonun, orta ve uzun vadeli hızlı büyümenin önemli bir itici gücü olacağını” belirtmişti. LG’nin ABD pazarına girişi, yerel talebi karşılamasına ve yeni iş fırsatları keşfetmesine olanak tanıyacak.

11 kW elektrikli araç şarj cihazı üretiliyor

Teksas fabrikasında şu anda 11 kW şarj cihazları monte edilmeye başlandı ve yılın ilk yarısında 175 kW hızlı şarj cihazlarının üretimine başlanacak. LG ayrıca, 2024 yılında 350 kW ultra hızlı şarj cihazını piyasaya sürmeyi planlıyor, bu da özellikle ticari seyahat ve uzun mesafe taşımacılığı gibi alanlarda faaliyet gösteren müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

LG, üretim yetenekleri, kalite kontrolü ve satış sonrası hizmetleri ile güvenilir bir EV şarj cihazı sağlayıcısı olarak hızla itibar kazanıyor. Şirket, farklılaştırılmış teklifleriyle, kontrol ve reklam çözümleri de dahil olmak üzere, EV şarj çözümleri işinin pazar konumunu geliştirmeye devam edeceğini vurguluyor.

elektrikli araç şarj cihazı
elektrikli araç şarj cihazı

LG ayrıca, oteller, alışveriş merkezleri, perakende mağazalar, benzin istasyonları ve otoparklar gibi çeşitli işletme ve tesislerin EV şarj taleplerini karşılamak için çeşitli işbirlikleri planlıyor. LG’nin ABD’deki B2B deneyimi, şirketin EV şarj çözümleri işini genişletmesine yardımcı olacak değerli bilgiler sunuyor.

Küresel yönetim danışmanlığı şirketi Roland Berger’e göre, küresel elektrikli araç şarj cihazı pazarının 2030 yılına kadar 186 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. LG, çeşitli faktörlerden kaynaklanan pazarın genişlemesinden yararlanarak, çevreyi korumayı amaçlayan düzenlemelerin devam eden uygulaması ve araç elektrifikasyonunun sürekli ilerlemesiyle birlikte büyümeyi hedefliyor.

LG İş Çözümleri Şirketi Başkanı Jang Ik-hwan, “Teksas’ta elektrikli araç şarj cihazı üretim fabrikamızı kurarak, ABD’de hızla artan EV altyapısı talebine aktif olarak yanıt verebileceğiz. LG, taahhüt ettiği kalite standardını sürdürerek, müşterilere gelişmiş kontrol sistemleriyle verimli şarj üniteleri sunacak.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu