MAN Türkiye A.Ş. CEO’su Mehmet Şermet oldu

MAN Türkiye A.Ş.’nin otobüs üretim tesislerinde üst düzey bir görev değişimi yaşandı. MAN Truck & Bus SE çatısı altında uzun yıllar önemli pozisyonlarda görev alan Münür Yavuz, başarılı kariyerine yeni bir yön vermek amacıyla MAN Türkiye A.Ş.’deki görevinden ayrıldı. Yavuz, uzun yıllar birlikte çalıştığı Mehmet Şermet’e görevi devretmekten gurur duyduğunu ifade etti.

1966 yılında Türkiye’de faaliyete geçen MAN Türkiye A.Ş., MAN Truck & Bus SE’nin Almanya dışındaki ilk üretim tesisi olarak öne çıkıyor. Bugün 4.600 kişiye istihdam sağlayan ve günlük 16 araçlık üretim kapasitesiyle MAN’ın en büyük otobüs üretim tesisi olan şirkette CEO’luk görevine Mehmet Şermet atandı.

MAN Türkiye A.Ş. CEO'su Mehmet Şermet
MAN Türkiye A.Ş. CEO’su Mehmet Şermet

Mehmet Şermet, MAN Türkiye A.Ş. bünyesine Ocak 2003 tarihinde katıldı ve geçen 20 yıl içinde şirketin Türkiye ve farklı ülkelerdeki merkezlerinde çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. Son olarak, MAN Truck & Bus SE’nin Polonya Starachowice’deki fabrikasında Genel Müdürlük görevini yürüten Şermet, yeni görevi ile birlikte MAN Truck & Bus SE’nin Polonya ve Güney Afrika otobüs fabrikalarının sorumluluğunu da üstlendi.

MAN çatısı altında uzun yıllar başarılı çalışmalar yapan Mehmet Şermet, yeni görevini, MAN’ın deneyimli ismi Münür Yavuz’dan devraldı. Münür Yavuz, MAN Truck & Bus SE bünyesinde uzun yıllar boyunca önemli görevlerde bulunarak şirketin gelişimine değerli katkılarda bulundu. Yavuz, kariyerine yeni bir yön vermek istediğini belirterek koltuğunu uzun yıllar birlikte başarıyla çalıştığı ve desteklediği Mehmet Şermet’e devretmekten gurur duyduğunu belirtti.

Münür Yavuz’a teşekkür eden Mehmet Şermet, yeni görevi ile önemli bir sorumluluk üstlendiğini ve devraldığı bayrağı daha da ileri taşımaya çalışacağını ifade etti. MAN Truck & Bus SE’nin Otobüs Birim Başkanı Barbaros Oktay da Münür Yavuz’a uzun yıllar süren başarılı hizmetleri için teşekkür ederken, yeni görevi devralan Mehmet Şermet’e başarılar diledi.

Mehmet Şermet Hakkında

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde (1996–2000) lisans eğitimini bitiren Şermet, Bilkent Üniversitesi’nde Executive MBA (2009–2011) tamamladı. 2003 yılında MAN Türkiye A.Ş.’de mühendis olarak kariyerine başlayan Şermet, farklı departmanlardaki yöneticilik görevlerinin ardından 2019 yılında MAN Truck & Bus SE’nin Polonya, Starachowice şehrindeki üretim fabrikasına Fabrika Müdürü olarak atandı. Buradaki görevi süresince fabrikanın performansının arttırılması ve operasyonel mükemmellik alanlarında önemli gelişmeler kaydeden Şermet, 2023’te MAN Türkiye A.Ş.’nin yeni CEO’su oldu.

20 yıl önce mühendis olarak başladığı MAN Türkiye A.Ş.’deki kariyerini bugün CEO olarak devam ettiren Şermet, yeni görevi ile birlikte aynı zamanda, MAN Truck & Bus SE’nin Polonya ve Güney Afrika otobüs fabrikalarının da sorumluluğunu yürütecek.

Geçtiğimiz yıl verilerine göre Çin, Japonya’yı otomotiv ihracatında geçecek!” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu