Otokoç İkinci El Bayi Ağını Büyütmeye Devam Ediyor

Türkiye’nin ikinci el araç satışında önde gelen şirketlerinden Otokoç İkinci El, bayi ağını genişletmeye devam ediyor. Otokoç İkinci El, en son bayisini Gaziantep’te açtı. Şirket, 2026 sonuna kadar 35 bayiye ulaşmayı amaçlıyor.  Gaziantep bayisinin açılışı, 7 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenen bir etkinlikle gerçekleşti. Törene, Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, 2. El ve Filo Operasyonları İş Birimi Lideri Birkan Çalışkan, Pazarlama ve Dijital Platformlar Lideri Esra Arslanbaş Kaynak, 2. El Perakende ve Network Lideri Taylan Filiz, bayi sahibi İsmail Kurtul ve çok sayıda davetli katıldı.

Kurumsal Yaklaşımla Güvenilir Hizmet Veriyor

Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, ikinci el otomotiv sektörünün uzun süredir tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyümeye devam ettiğini belirtti. Ekici, Otokoç Otomotiv’in sektörde 96 yıldır standartları belirlediğini ve Otokoç İkinci El markası ile güvenilir hizmet sunduklarını vurguladı. “Bugün itibarıyla Türkiye çapında 30 lokasyonda hizmet veriyoruz. Otokoç İkinci El olarak araç satın alırken veya satarken tüm süreçlerin en kolay, hızlı ve şeffaf şekilde gerçekleşmesini sağlıyor, katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimize her zaman yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. 2024 yılında 50 bini aşan satış adediyle liderlik konumumuzu sürdüreceğiz,” dedi.

Ekici, Gaziantep’teki bu yeni adımın Otokoç İkinci El’in büyüme stratejisine önemli katkı sağlayacağını belirtti. “Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan ve her döneminde kültür ve ticaret merkezi olma özelliğini koruyan Gaziantep’te bulunmaktan gurur duyuyoruz. Otokoç İkinci El Gaziantep bayimiz, ortaya koyacağı hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve yüksek performans ile yurt genelinde açılacak yeni bayilerimiz için de son derece ilham ve cesaret verici bir örnek teşkil edecek. Bu çerçevede, satış kanallarımızı 2024 sonuna kadar 20, 2026 yılı sonuna kadar 35, 2028 yılı sonuna kadar ise kademeli olarak toplamda 40’a yakın bayiye ulaştırarak her geçen gün daha da büyümeyi hedefliyoruz.”

Otokoç İkinci El İş Modelleriyle Sektöre Liderlik Ediyor

Otokoç Otomotiv 2. El ve Filo Operasyonları Lideri Birkan Çalışkan, Otokoç İkinci El’in sektörde iş modelleriyle liderlik ettiğini ve bayilik ağının hızla büyüdüğünü belirtti. Çalışkan, “Gaziantep’in yanı sıra Denizli, Mardin, Hatay, Malatya, Kayseri, Sivas, Erzurum ve Şanlıurfa illerinde de Otokoç İkinci El bayilerimizle hizmet veriyoruz. Yakın bir süre içinde Kocaeli, Tekirdağ, Çorum ve Diyarbakır bayilerimiz de faaliyete geçecek. Potansiyel gördüğümüz tüm Türkiye coğrafyasında yayılımımızın devam edeceğine gönülden inanıyoruz. Otokoç İkinci El olarak bu yıl %60’ın üzerinde büyüme sağlamayı hedefliyoruz,” dedi.

Otokoç İkinci El
Otokoç İkinci El

Gaziantep’te Güçlü Bir Başlangıç

Bayi sahibi İsmail Kurtul, Gaziantep bayisinin açılışıyla ilgili olarak, “Otokoç İkinci El Gaziantep bayilik açılışımızı gerçekleştirmekten ötürü son derece heyecanlı ve gururluyuz. Otokoç İkinci El’in yıllardır geliştirip mükemmel hale getirdiği, tüketicilere güven ve avantaj sağlayan imkanlar, açılışını gerçekleştirdiğimiz bayiliğimiz sayesinde artık Gaziantep ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız için de ulaşılabilir duruma geldi. Ülkemizin en büyük ve itibarlı markalarından Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Otokoç İkinci El güvencesinin Gaziantep’e çok önemli kazanımlar sağlayacağına ve sektöre değer katacağına inanıyoruz. Hizmet sağlayıcısından müşterisine, bayisinden tüm paydaşlarına kadar geniş bir ekosistemi içine alan, nihayetinde tüm Türkiye’ye avantaj ve katma değer sağlayan bir iş modelini temsil eden Otokoç 2. El bayiliğimizin, hem Gazianteplilere hem de Türkiyemize hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

Yenilikçi Hizmetler ve Güçlü Bayilik Ağı

Otokoç 2. El, ikinci el pazarında yakaladığı yüksek satış hacmi ile bugüne kadar sayısız aracı yeni sahipleri ile buluşturdu. Şirket, özenle seçilmiş bayileriyle birlikte satış hacmini ve müşterileri için değer yaratan hizmet kalitesini daha da ileri seviyeye taşımaya devam ediyor. Otokoç İkinci El’in kurumsal yaklaşımı, aynı gün nakit ile araç alımı, profesyonel ekspertiz hizmetleri, yaygın hizmet ağı, temassız teslimat ve online satın alma gibi yenilikçi seçenekleri ile dikkat çekiyor. Bu hizmetler, müşterilerin ikinci el araç alım-satım süreçlerini en kolay, hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Geleceğe Yönelik Hedefler

Otokoç 2. El’in 2024 sonu hedefi 20 bayi, 2026 sonuna kadar ise 35 bayiye ulaşmak. Şirket, 2028 yılı sonuna kadar ise toplamda 40’a yakın bayiye ulaşmayı planlıyor. Bu büyüme stratejisi, Otokoç 2. El’in ikinci el araç pazarında lider konumunu pekiştirirken, müşterilere sunduğu hizmet kalitesini ve güveni de artırmayı hedefliyor. Otokoç 2. El, kurumsal ikinci el araç pazarında yenilikçi ve güvenilir hizmetleri ile Türkiye genelinde daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu