Peugeot i-Cockpit’e bağlantılı araç ödülü

Otomotiv sektöründe teknoloji ve sürüş keyfini bir araya getiren Peugeot, iddialı tasarımları ve hayatı kolaylaştıran çözümleriyle dikkat çekiyor. Marka, kısa bir süre önce tanıttığı yeni E-3008 modeli ile birlikte sunduğu Panoramik i-Cockpit ile Almanya’da AUTO BILD ve COMPUTER BILD okuyucularının beğenisini kazandı ve 2023 Bağlantılı Araç Ödülü’nü kazanarak segment standartlarını bir kez daha belirledi.

Yenilikçi Tasarım ve Teknoloji

PEUGEOT’un ödüllü i-Cockpit çözümü, güvenli, sezgisel, teknolojik ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlıyor. PEUGEOT Ürün Müdürü Jérome Micheron, kazanılan ödül hakkında yaptığı değerlendirmede, “Bugüne kadar 10 milyonu aşkın memnun müşteriye ulaşan PEUGEOT i-Cockpit başarılar ve gelişmelerle dolu 10 yıl boyunca hiçbir zaman böylesine kapsamlı bir değişim yaşamamıştı. Tamamen güvenli, sezgisel sürüşü ve araç içi rahatlığı bir sonraki seviyeye taşıyor” ifadelerini kullandı.

PEUGEOT Panoramik i-Cockpit
Panoramik i-Cockpit’e sahip yeni Peugeot e-3008

Panoramik i-Cockpit’in Çarpıcı Özellikleri

Yeni panel sürücüyü etkileyici bir deneyimle buluşturmak için çeşitli özellikleri bir araya getiriyor. Öncelikle, ön konsolun üzerine yerleştirilen 21 inçlik yüksek çözünürlüklü panoramik ekran, sürücü ve yolcu arasında görünmeyen bir çözümle entegre edilmiş durumda. Bu özel çözüm, dokunmatik ekrana erişimi kolaylaştırırken, aynı zamanda 21 inçlik ekranın yüksek çözünürlüklü görüntüsünü optimize ediyor.

Yeni Panoramik i-Cockpit ayrıca, sürücünün kontrolünde olan yeni kompakt direksiyonu ve hızlı erişim için ayrı ayrı yapılandırılabilen kumandaları (i-Toggles) içeriyor. Bu sayede sürücü, en sık kullanılan işlevlere hızlı ve sezgisel bir şekilde ulaşabiliyor. Sol tarafta direksiyon simidinde yer alan gösterge ekranı, sürüşle ilgili tüm önemli bilgileri sunarken, sağ tarafta bulunan dokunmatik ekran ise havalandırma, navigasyon, medya ve bağlantı sistemlerini kontrol etmek için kullanılabiliyor.

MG4 Electric, Fully Charged Ödüllerinde En iyi Elektrikli Otomobil Ödülünü kazandı” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu