Skywell Et5 mi Togg mu?

Skywell Et5, Çin menşeili olup Türkiye’de satışa çıkan araçlar arasında yer almaktadır. Kompakt elektrikli SUV kategorisinde yer alan bir araçtır. ET5 aslında Çin’de temmuz ayından bu yana satışa sunulmuş durumdadır. Türkiye’de ise Ulu Motor distribütörlüğü altında getirtilmiştir. Yüksek fiyatlı araçlar arasında yer alan Skywell aracı 204 beygir gücündedir. Araç tek şarj ile Avrupa standartlarında 460 kilometre kadar yol alabilme kapasitesine sahip.

Birçok açıdan çevreci bir performans sunan araç %100 elektrikli olarak üretilmiştir. Yüksek motor performansı ile sürdürülebilir bir gelecek için önemli bir çalışma olarak öne çıkıyor. Sessiz sürüş avantajı ile araç içinde ve dışında herhangi bir rahatsızlık hissi uyandırmıyor. Gürültü kirliliği yaratmamasının yanı sıra aynı zamanda şık tasarımıyla da görenlerin oldukça ilgisini çekiyor. Hızlı şekilde şarj edilebilmesi ve çevre dostu olması da kişileri Skywell Et5 TOGG karşılaştırması yapmak durumunda bırakabiliyor.

Skywell Et5 Özellikleri Neler?

Skywell Et 5 yüksek konforu ve zarif tasarımı ile oldukça sevilen araçlar arasında yer alır. Ekonomik sürüş ve yüksek performansı yanında güçlü bir duruşa sahip araçlar arasında bulunuyor. Bataryasının uzun yıllar garantili olarak satışa sunulması da bu aracın en önemli özellikleri arasında önemli bir yere sahip denilebilir. Genel özellikleri hakkında da şunlar söylenebilir:

 • Aracın son derece yaygın servis ağı bulunmaktadır.
 • Hızlı yedek parça temin imkânı vardır.
 • 520 km menzil NEDC özelliği
 • 320 Nm azami tork
 • 30 dakikada hızlı şarj olabilir.
 • Deri koltuklar ve kaliteli iç döşeme

Bunların yanında aracın ay mavi, metalik gri, siyah ve metalik mavi renk seçenekleri mevcuttur. Aracın hem batarya hem de şarj özellikleri oldukça etkileyici konumdadır. DC şarj hızı 10 kW ve AC şarj hızı da 6.6 kW olacak şekildedir. Bu şekilde 30 dakika gibi kısa sürede şarj olabilen bir araçtır. AC şarj ile 11 saatte tam kapasiteye ulaşacak şekilde hizmet vermektedir. Hem şehir içinde hem de şehirler arasında güvenle kullanılabilecek araçlar arasındadır. Aracın verimliliği yüksek olduğundan kullanıcılar oldukça tasarruflu bir sürüş deneyimi yaşamaktadır.

Skywell ET5
Skywell ET5

Skywell Et5 Teknik Özellikleri

Skywell Et5 birçok açıdan incelenen araçlar arasındadır. Motor gücü ve performansı son derece yüksek olduğundan bu aracın oldukça iyi standartlarda olduğu söylenebilir. 150 kW güç üretimi yapan bir elektrik motoruna sahiptir. Aynı zamanda araca etkileyici bir ivme kazandırmaktadır. Araç 320 Nm azami tork özelliklerine sahiptir. Bu da anlık güç çıkışı sağlar ve hızlanmanın daha kısa sürede gerçekleşmesine yardımcı olur.

Hızlanma ise 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşma kapasitesi verir. Bu da araçların hızlı arabalar arasında yer almasını sağlar. Şarj özellikleri en çok dikkate değer özellikler arasında yer alır. %20 şarj %70 dilimine kadar 30 dakika sürede ulaşır. Bu da kısa süre içerisinde yeniden yola çıkılabilmesi için öneli bir avantajdır. Aracın 642 km WLTP şehir içi menzili vardır. Bununla birlikte uzun mesafeler açısından da ideal seçenekler arasındadır.

Skywell Et5 İç Tasarım Özellikleri

Skywell Et5 aynı zamanda iç tasarımıyla da adından söz ettiren araçlar arasında yer alır. Modern ve estetik duruşu ile ferah bir iç mekan sunar. Aynı zamanda yüksek kaliteli malzemeleri ile keyifli sürüş ve yolculuk deneyimi sunar. Genel özellikleri arasında da şunlar yer alır:

 • Minimalist tasarımı vardır.
 • Yüksek kalitede materyaller kullanılmıştır.
 • Geniş ve ferah iç mekan sunar.
 • Koltuklar ergonomiktir.
 • Panoramik cam tavan sunar.
 • 8 inçlik multimedya ekran vardır.
 • 3 inç dijital gösterge paneli bulunur.

Bunların yanında akıllı telefonlara entegrasyon yapılabilir. Sesli komut özelliklerinden yararlanılabilir.

Skywell Et 5 ve TOGG Karşılaştırması

Araç satın alma aşamasında birçok model ve marka karşısında kişiler birtakım konularda kararsız kalabilirler. Skywell Et 5 ve TOGG karşılaştırması da bu bakımdan sıklıkla yapılmaktadır. Her ikisi de 1 vites ve 5 kapılı olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda ikisi de elektrikli araç sınıfında yer alır. Skywell Et5 net ağırlığı 1880 kg iken TOGG ağırlığı 2016 kg kadardır. Bununla birlikte ikisi arasında çok fazla yükseklik ve genişlik farkı bulunmaz. Uzunluk ölçüleri bakımından da birbirine yakındır. Her ikisinde de 5 koltuk bulunurken Sykwell araçlarda 467 L olan bagaj hacmi TOGG’da 441 L’dir.

Skywell’de azami sürat 150 km/saat iken TOGG marka araçlarda 185 km/saat kadardır. Hızlanma derecesi ise Skywell’de daha yüksektir. Maksimum Tork Skywell’de 320 Nm, TOGG’da ise 350 Nm kadardır. Birçok bakımdan benzer yanlarından bahsedebilirken farklılıkları da bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu