Vosmer Otomotiv, 2,5 Milyon Dolarlık Yatırımla Kendi Enerjisini Üretiyor

Vosmer Otomotiv, sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda 2023 yılında hayata geçirdiği güneş enerji santrali (GES) projesi ile dikkat çekiyor. Yenilenebilir enerji sektörünün önemli fuarlarından biri olan Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı’na katılan Vosmer Otomotiv, yüzde 100 elektrikli Audi Q8 e-tron modelini sergiledi.

İkinci kez İzmir’de düzenlenen Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı, enerji üretici ve dağıtıcılarıyla birlikte mobilite çözümlerini de ağırladı. 2009 yılından bu yana İzmir ve çevresinde hizmet veren şirket, fuarda Audi Q8 e-tron modeliyle yer aldı. Fuarda, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, Ege İhracatçı Birliği Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Altan İnanç, Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen ve diğer temsilciler Vosmer Otomotiv’in standını ziyaret etti.

Vosmer Ekibi
Vosmer Ekibi

Vosmer Otomotiv, enerjisini kendi üretiyor

Şirket, fuara 106 kWh kapasiteli ve 582 kilometre menzile sahip yüzde 100 elektrikli Audi Q8 e-tron ile katıldı. Geçtiğimiz yıl tanıttığı GES projesi ile büyük ilgi gören şirket, 4 bin 290 adet solar panel kurulumuyla yıllık elektrik ihtiyacının yüzde 160’ını karşılıyor. Proje, yaklaşık 2,5 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirildi ve tesis, uluslararası standartlara (ISO 9001:2015) uygun olarak kuruldu. Yıllık 3 milyon 786 bin kWh enerji üreten GES, Vosmer Otomotiv’in sürdürülebilirlik hedeflerine önemli bir katkı sağlıyor.

2009 yılından beri Doğuş Otomotiv ve Yüce Auto Yetkili Satıcısı ve Servisi olarak İzmir ve çevresindeki otomobil tutkunlarına hizmet veren şirket, Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, SKODA, Porsche, Volkswagen Ticari Araç ve DOD markalarıyla faaliyet gösteriyor. Bornova, Gaziemir ve Alsancak’taki üç lokasyonda toplam 60 bin metrekarelik alanda hizmet veren şirket, günlük ortalama 350 araca satış sonrası hizmet sunuyor ve 200 araçlık sergileme kapasitesine sahip. Şirket, Türkiye’deki otomotiv sektörünün önemli oyuncularından biri olarak öne çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu