Türkiye’deki En Ucuz Arabalar

Arabaların ülkelere özel olarak fiyat politikası olduğunu biliyoruz. Ülkedeki ekonomik koşullara göre talep edilen araçlar farklılık gösterebilir. Türkiye’deki en ucuz arabalar bu sebeple zamana göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye’deki En Ucuz Arabalar Hyundai İ10, Hyundai İ20

Hyundai İ10, Hyundai i20 ve Hyundai Bayon modelleri ile başlamaktadır. Fiyatları sırası ile şöyledir; Hyundai İ10=780.000TL, Hyundai i20=915.000TL ve Hyundai Bayon=995.000TL dir.

Hyundai İ10’un genel özellikleri şu şekildedir; bu kısmı en düşük ve en yüksek paket olarak ikiye ayırdım. En düşük paketde:1.0lt, 67beygir, manuel şanzıman mevcuttur. En yüksek paketi

1.2lt atmosferik ve 84 beygir güç üreten bir motordur.

Genel olarak özellikleri şu şekildedir; farları halojendir, jantları 16inçdir, ön ve arka disk frenlere sahiptir. Kablosuz android oto, Apple carplay’e ve direksiyon üzerinde hız sabitleme, direksiyon takip özelliği, usb port ve type-c portu mevcuttur. Aynalar elektronik olmakla beraber araçta hayalet gösterge bulunmaktadır. Karma yakıt tüketimi ise şu şekildedir; 100km’de 7.1 litrelik bir tüketimi vardır. 5 koltuk ile bagaj hacmi 252 titredir. 4 cam otomatik ve kol dayama mevcuttur. Manuel el freni ce iki adet bardaklık ön yaşam alanında mevcuttur.

Hyundai i20’nin genel özellikleri

En boş paketi 1.2lt 84 beygir ve manuel şanzımana sahiptir. Ayrıca Hyundai i20’nin 1.4tl ve otomatik şanzımana sahip bir paketi de mevcuttur.

Genel özellikleri şu şekildedir; 16 inç jantların yanı sıra 8inçlik multimedya ekranı, uzak ve apple carplay Android otoyu kablosuz sunmaktadır. Geri görüş kamerası bulunuyor. Halojen farlar ve gündüz ledleri mevcuttur. Sadece bagaj hacmi 325 litredir. 4 cam otomatik, kol dayama, hızlı şarj ve usb girişi vardır. Direksiyonun sol tarafında; telefonu açma/kapama, usb-bluetooth ayarları ve modlar arası geçiş yapmak mevcuttur. Direksiyonun sağ tarafında; trip ayarları, hız sabitlemeyi aktif edebilirsiniz. Aracın şoför koltuğunun sol aşşa tarafında; lastik basıncı esp açma-kapama ve ışık şiddetini ayarlamak için tuşlar mevcuttur. Araçta dijital klima mevcut değildir manuel klima mevcuttur. Dijital klima daha pahalı paketlerde mevcuttur. Manuel freni ve bardaklığı mevcuttur, torpidosu çok derin değil fakat oldukça kullanışlıdır.

Türkiye’deki En Ucuz Arabalar
Türkiye’deki En Ucuz Arabalar

Hyundai Bayon

Genel özellikleri şu şekildedir; En boş paketi 1.4lt ve 100beygir manueldir. Ayrıca en ucuz SUV olma özelliğine sahiptir. Türkiye’deki en ucuz arabalar listesinde ilk sıralara çıkmış oldukça popüler bir araçtır.

Genel olarak özellikleri şu şekildedir; Ön kısmı komple led aydınlatma ile konumlandırılmıştır. Jantları 16 ve 17 inçtir, aracın içinde 10.25 inç siyah çerçeveli bir ekran ve hayalet gösterge mevcuttur. Aracın içi tamamen led aydınlatma ile donatılmıştır ve apple carplay, andorid auto ve kablosuz şarj mevcuttur. Uzaktan cep telefonu ile kontrol edilebilecek ve çok daha yeni hissetirecektir. Geri görüş kamerası vardır ve ortalama 411 litrelik bagaj hacmi vardır.

Türkiye’deki En Ucuz Arabalar
Türkiye’deki En Ucuz Arabalar

Direksiyonun sol kısmında; telefon açma kapama, ses arttırma ve modlar vardır. Direksiyonun sol kısmında ise; şerit takip, hız sabitleyici ve direksiyonun hemen önünde star stop düğmesi bulunmaktadır. Manuel el freni ve iki adet bardaklık ön yaşam alanında bulunuyor ayrıca sunroof vardır ve sunroof kademe kademe kapanma özelliğine sahiptir.

Türkiye’deki en ucuz arabalar listesine son zamanlarda daha önce duymadığımız Hindistan kökenli araçların da girdiğini görmekteyiz. Ülkemizdeki ekonomik koşulların farklı şekillenmesinden dolayı bu tarz araçları karşımızda görmekteyiz.

  • Renault Symbol
  • Fiat Egea
  • Dacia Sandero
  • Hyundai i20
  • Toyota Aygo
  • Kia Picanto
  • Ford Ka+
  • Nissan Micra

Şimdiye kadar en fazla ilgi gören ve uygun fiyatlı olarak ülkemizde satışa sunulan araçları yukarıdaki gibi de ayrıca listeleyebiliriz. Bu araçlara daha önce de bahsettiğimiz gibi daha farklı araçlar da eklenebilmektedir. Zaman içerisinde ilginizi çekebilecek farklı detaylara sahip olan araçları da göreceksiniz.

Türkiye pazarının son derece büyük olmasından dolayı yeni piyasaya çıkan araçlar veya daha önce ülkemizde bulunmayan markaları görebiliriz. Bu markaların ülkemizde lansmana özel olarak çok uygun fiyatlarla satış yapacağını şimdiden söylemek yanlış olmaz. Araç almadan önce kesinlikle bu konulara dikkat etmeniz ve uygun koşullarda araç almanız önerilmektedir. Ülkemizde bilinen popüler araçların fiyatları daha yüksek olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu