Goodyear’dan “EV-Ready” etiketli elektrikli araç lastiği

Goodyear, plug-in hibrit ve elektrikli araçlar için özel olarak tasarladığı “EV-Ready” etiketli elektrikli araç lastikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Şirket, elektrikli araç lastiğine yönelik bu yeni etiketin, sürücülere güç aktarma organlarından bağımsız olarak en uygun lastikleri seçme konusunda daha fazla güven sağlayacağını belirtiyor.

2024’ten itibaren tüm yeni ürünlerinde kullanılacak olan Goodyear EV-Ready logosu, şirketin elektrikli araçlar için sunduğu üst düzey performansın yanı sıra, içten yanmalı motorlara sahip araçlar için de optimize edildiğini vurguluyor. Bu hamle, Goodyear’ın hızla gelişen elektrikli mobilite sektöründe lider konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Optimum performans ve düşük gürültü için elektrikli araç lastiği

Goodyear’ın lastik teknolojileri paketi, elektrikli araç sürücülerinin optimum performans, düşük gürültü ve uzun ömür deneyimlemesini hedefliyor. Şirket, elektrikli araçlarda sessiz bir sürüş sunan SoundComfort Teknolojisi ile iç gürültüyü yüzde 50’ye kadar azaltma potansiyeli sunuyor. Ayrıca, elektrikli araçların ağırlığı ve torkları göz önüne alınarak geliştirilen Mileage Plus Teknolojisi, lastik ömrünü maksimuma çıkararak sürücülere daha fazla seyahat imkanı tanıyor.

elektrikli araç lastiği
Elektrikli Araç Lastiği

Düşük yuvarlanma direnci teknolojileri, elektrikli araç lastiğinde enerji tüketimini azaltarak sürüş menzilini artırıyor. Bu özellikler, Goodyear’ın lastiklerinin elektrikli araçların özel ihtiyaçlarına cevap verme kabiliyetini ortaya koyuyor.

Goodyear’ın kalitesine olan güven, Avrupa’da üretilen elektrikli araç üreticileri tarafından da paylaşılıyor. Şirket, Avrupa’da üretilen elektrikli araçların yüzde 50’sinin orijinal ekipman tedarikçisi konumunda bulunuyor. Bu, Goodyear’ın ürünlerine ve teknolojilerine olan endüstri güveninin bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Goodyear, EV-Ready logosuna ek olarak, elektrikli ve plug-in hibrit araçlar için tasarlanmış orijinal ekipman donanımları için Electric Drive Technology (EDT) ve Electric Drive Ready (EDR) etiketlerini de sunuyor. Bu etiketler, özel yol tutuş, gürültü performansı ve yüksek yük kapasitesi gibi özellikleri vurgulayarak sürücülere araçları için en uygun lastikleri seçme konusunda rehberlik ediyor.

Goodyear’ın EMEA Tüketici Lastikleri Teknoloji Direktörü Laurent Colantonio, “Goodyear’ın lastik teknolojisindeki onlarca yıllık araştırma ve geliştirmesinin ödüllerinden yararlanmak isteyen tüm sürücüler için EV-Ready etiketli elektrikli araç lastiği sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Goodyear, 2024 yılından itibaren tüm yeni lastiklerinde bu heyecan verici yeni logosunu kullanmayı planlıyor.

AB’de elektrikli araçlar büyük ilgi görüyor” başlıklı haberimiz de ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu