Passat Trendline Comfortline Farkı

Passat Trendline Comfortline farkı araç alırken en çok üzerinde durulan konulardan biridir. Her iki araç modelinin de karşılaştırıldığında belirli konularda avantajları olduğunu görmek mümkün olur. Motor özellikleri, teknik ve tasarım özellikleri araç alım satımı sırasında en çok konuşulan konular arasında yer almaktadır. Her iki araç arasındaki farklara bakıldığında ise önemli farklılıklar genel olarak donanım alanında karşınıza çıkmaktadır. Böyle durumlarda Passat Trendline Comfortline farkı araştırıldığında birçok yönden farklılıkları olduğu görülebilir.

Passat Trendline Comfortline Farkı
Passat Trendline Comfortline Farkı

Passat Trendline ve Confortline Karşılaştırması

Passat Trendline Comfortline farkı teknik özellikler açısından incelendiğinde bazı özelliklerin aynı olduğunu görebilirler. Her ikisi de sedan türünde araçlardır. Trendline araçlar daha temel ve ekonomik bir seçenek olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Aynı zamanda tüm temel özellikler bu araçlarda kullanıcılar için tasarıma dahil edilmiştir. Ancak comfortline ise daha fazla konfor ve teknoloji sunmaktadır. Orta seviye donanım seçeneği sunan bir araç türüdür.

Passat Trendline Özellikleri

Trendline genel olarak Passat araçların giriş seviyesi donanım paketi olarak en temel özellikleri içermektedir. Bu özellikleri şu şekilde açıklamak mümkündür:

 • Dış Tasarım Özellikleri: Halojen farklar, 16 inç çelik jantlar ve siyah yan cam çerçeveleri bulunur.
 • İç Tasarım ve Konfor Özellikleri: Kumaş döşeme koltuklar ve manuel klima sistemi bulunur. Aynı zamanda Bluetooth bağlantısı ve USB- AUX girişleri mevcuttur. 6,5 inç dokunmatik ekranlı multimedyası vardır.
 • Güvenlik Özellikleri: ABS, ESP, ASR gibi temel güvenlik sistemlerine sahiptir. Aynı zamanda ön ve yan hava yastıkları bulunur. En önemlisi de çarpışma öncesinde fren sistemi son derece idealdir.

Bu özellikler temel olup Trendline araçlarda kullanıcılara sunulmaktadır.

Passat Trendline Comfortline Farkı
Passat Trendline Comfortline Farkı

Passat Trendline Comfortline Farkı: Passat Comfortline Özellikleri

Passat Comfotline özellikleri incelendiğinde ise Trendline göre daha kapsamlı olduğu görülebilir. Bu özellikler çerçevesinde orta seviye bir donanım paketi olduğu söylenebilir. Comfortline araçlarda bulunan en temel özellikler arasında ise şunlar vardır:

 • Dış Tasarım: LED gündüz farları, 17 inç alaşım jantlar, krom yan cam çerçeveleri bulunur.
 • İç Tasarım ve Konfor: Daha yüksek kaliteli kumaş ya da deri koltuklar, otomatik klima sistemi, daha gelişmiş ses sistemi vardır. Aynı zamanda 8 inç dokunmatik ekran multimedya sistemi, park sensörleri, yağmur sensörü ve otomatik farlar bulunur.
 • Güvenlik ve Sürücü Yardım Sistemleri: Adaptiz hız sabitleyici, şerit takip asistanı, kör nokta uyarı sistemi, arka görüş kamerası özellikleri ile öne çıkar.

Birçok yönden farklılıkları olan araçlar kullanıcıların kendi bütçelerine göre seçim yapmalarına olanak tanır. Hemen her alıcı için farklı fiyat avantajlarının bulunması da bu özellikleri açısından farklılıklar olmasından kaynaklanmaktadır.

Jetta ve Passat Arasındaki Farklar başlıklı konumuza da göz atabilirsiniz.

Trendline ve Comfortline Passat Aydınlatma Farkları

Aydınlatma yönünden Passat Trendline Comfortline farkı bulunduğu söylenebilir. Trendline araçlarda gündüz far, Xenon farlar, ön ve arka sis farları bulunmamaktadır. Ancak Comfortline araçlarda Xenon haricindeki tüm farlar bulunmaktadır. Sensörler yönünden incelendiğinde ise Trendline araçlarda ön ve arka park sensörü bulunur. Bununla birlikte lastik basınç sistemi vardır. Yorgunluk algılayıcı özellikler vardır. Comfortline sensör özellikleri arasında şunlar vardır:

 • Yorgunluk algılayıcı
 • Lastik basınç sistemi
 • Leaving Home
 • Coming Home
 • Far sensörü
 • Yağmur sensörü
 • Geri görüş kamerası
 • Arka ve ön parka sensörleri

Bunların yanında Comfortline araçlarda soğutmalı torpido özellikleri öne çıkar.

Trendline ve Comfortline Ayna ve Koltuk Özellikleri

Trendline Passat araçlarda elektrikli ön ve arka cam özelliği vardır. Aynı zamanda makyaj aynası da bulunur. Comfortline araçlarda ise elektrikli ön ve arka camlar, karartmalı dikiz ayna, makyaj aynası bulunmaktadır. Her iki araç türünde İsofix çocuk koltuğu bulunurken ısıtmalı, soğutmalı, hafızalı ve deri koltuk bulunmamaktadır.

Comfortline ve Trendline Şanzıman ve Motor Özellikleri

Passat Trendline Comfortline farkı incelendiğinde Trendline araçlarda 1498 cc silindir hacmi bulunur. Bu özellik comfortline araçlarda 1587 cc’dir. Her ikisinde de silindir sayısı 4 olarak belirlenmiştir. Motor ise 1,6 TDI şeklindedir. Yakıt türü ikisinde de dizeldir. Şanzıman türleri DSG olarak tasarlanmıştır. Fren sistemleri otomatik yapıdadır. Vites sayısı 7 olmakla birlikte her iki araç da önden çekişlidir. Performansları itibari ile 120 HP gücüne sahip olan araçlarda 250 Nm tork bulunur. 0-10 arasındaki hızlanma değerleri ise 10,8 sn kadardır. Azami hız ise 206 ‘dır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu